Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
header-environnement-lino.jpg

Linoleum a środowisko

Linoleum, składające się w 98% z materiałów naturalnych pochodzenia biologicznego lub mineralnego, jest najbardziej ekologiczną z naszych podłóg! Dzięki wykorzystaniu materiałów pochodzących z recyklingu i w 100% nadających się do recyklingu produkt ten jest całkowicie zgodny z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym.
Dowód? Produkt uzyskał bardzo wymagający certyfikat Cradle to Cradle Silver.

Produkt

Złożony w 98% z surowców pozyskiwanych ekologicznie i mineralnych

Linoleum to rewolucyjny produkt wynaleziony w 1863 r., o doskonałych parametrach, jednocześnie bardzo przyjazny dla środowiska. Ta podłoga rzeczywiście składa się w 98% z materiałów pochodzenia ekologicznego lub mineralnego:

  • 41% oleju lnianego;
  • 20% drewna;
  • 9% wypełniacza mineralnego;
  • 8% juty;
  • 5% żywicy;
  • 3% pigmentów;
  • 2% korka.
gerflor-linoleum-bio-based-composition-gb.jpg

Produkt z certyfikatem Cradle to Cradle

Linoleum DLW zaprojektowano zgodnie z ideą gospodarki cyrkularnej, a kwestie związane z ochroną środowiska zostały uwzględnione przy wszystkich etapach cyklu życia produktu w celu maksymalnego zbliżenia się do neutralności, jeśli chodzi o emisję dwutlenku węgla. Dzięki temu produkt uzyskał certyfikat Cradle to Cradle Silver (link). Ten bardzo wymagający certyfikat nagradza nasze wysiłki w zakresie zrównoważonego rozwoju na podstawie pięciu kryteriów:

  • ponowne wykorzystanie materiałów;
  • wpływ materiałów na zdrowie;
  • zarządzanie zużyciem wody;
  • wykorzystanie energii odnawialnej;
  • zasady równości społecznej.
gerflor-cradle-to-gate.jpg

Podłogi nadające się w całości do recyklingu

Nasze linoleum nadające się w całości do recyklingu po zakończeniu swojego cyklu życia jest szybko poddawane recyklingowi jako odpad produkcyjny i montażowy: 76% produktu można poddać recyklingowi w ciągu roku lub mniej.
Ponadto produkt składa się w 40% z komponentów pochodzących z recyklingu!

gerflor-recyclage-creation.jpg

Dowiedz się więcej o Linoleum Gerflor

Gerflor jest zaangażowany w ochronę środowiska
we care / we act

Zespół Gerflor zawsze stawiał w centrum zainteresowania klientów i środowisko.
Nasze pokrycia podłogowe, rozwiązania ścienne i elementy wykończeniowe są zaprojektowane tak, aby służyły jak najdłużej, ułatwiały życie użytkownikom i chroniły ich zdrowie. Są one również przyjazne dla środowiska, zarówno w sposobie ich projektowania, jak i w opcjach dostępnych po zakończeniu ich użytkowania.

Odkryj nasze zobowiązania
gerflor-img-environnement.jpg
Gerflor zawsze z Tobą
Serwis

Masz pytanie? Potrzebujesz porady dla swoich projektów? Skontaktuj się z zespołem Gerflor, aby uzyskać wsparcie bliskie Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami
Gerflor by your side

Dowiedz się więcej o firmie Gerflor

Od ponad 80 lat Grupa GERFLOR projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne, dekoracyjne i ekologiczne produkty: elastyczne podłogi, linoleum, okładziny ścienne i produkty ułatwiające dostępność w obiektach, podłogi antypoślizgowe i antystatyczne.  Kompleksowa oferta w zakresie od instalacji po wykończenie dla profesjonalistów i osób prywatnych.

Gama produktów spełnia specyficzne wymagania każdego zastosowania rynkowego: w obiektach komercyjnych, edukacyjnych, szpitalnych, sportowych (sale gimnastyczne i place zabaw na świeżym powietrzu), a nawet budynkach mieszkalnych. Rozwiązania Gerflor są źródłem inspiracji,  zapewniając dobre samopoczucie, bezpieczeństwo, wydajność i zwrot z inwestycji.

Zobacz produkty, które są obecnie dostępne również bezpośrednio w magazynie w Polsce