Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
best practices

Jak projektować dla osób z demencją?

Uzyskaj wskazówki na temat sześciu głównych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze podłóg do placówek zapewniających opiekę osobom cierpiącym na demencję.

 

Ekspercki

1. Kontrast tonalny

Kontrast tonalny nie jest różnicą w kolorach, ale raczej różnicą w tonach. Osoby żyjące z demencją mogą nie być w stanie zobaczyć niektórych lub wszystkich kolorów, ale często mogą postrzegać jasne i ciemne odcienie.

Najlepsze praktyki i więcej szczegółów na temat wytycznych LRV*.

*LRV (Light Reflectance Values) są używane do pomiaru kontrastu tonalnego w środowisku zabudowanym. Ilustracja przedstawia najlepsze praktyki w zakresie wartości LRV produktów

Pobierz broszurę w języku angielskim
tonal constrasts
2. Projekt podłogi i wzory

Ważne jest, aby projekt podłogi był wolny od kontrastujących kolorów i wzorów. Mogą one być postrzegane jako zmiany poziomu podłogi lub obiekty, których należy unikać.

Zalecamy również mieszanie wszelkich kropek w głównym kolorze podłogi, ponieważ pacjenci z demencją mogą pomylić plamki z kawałkami śmieci na podłodze i próbować je podnieść i usunąć.

contrasts contour

3. Połysk

Błyszczące i iskrzące materiały podłogowe mogą być mylone z mokrą powierzchnią. Może to zaburzać chód pacjentów i zwiększać ryzyko poślizgnięcia.

shine
4. Kierunek wzorów na podłodze

Podłoga powinna być zawsze ułożona w tym samym kierunku. W przeciwnym razie pacjenci mogą być zdezorientowani i zdezorientowani.

layout patterns

5. Zapach

Na podłodze mogą gromadzić się nieprzyjemne zapachy rozlanych płynów lub jedzenia oraz nietrzymania moczu. Może to powodować intensywne reakcje emocjonalne, dezorientację i dyskomfort.

Wszystkie elastyczne podłogi Gerflor są wyposażone w wysokiej jakości powłokę powierzchniową, która zapewnia nieporowatą powierzchnię ułatwiającą czyszczenie.

cleaning
logo evercare
logo protecsol
logo neocare
6. Hałas

Hałaśliwe otoczenie może znacznie utrudniać interakcje społeczne i zwiększać ryzyko upadków. Aby temu zapobiec, użyj komfortowej podłogi Gerflor o doskonałych właściwościach akustycznych, aby zminimalizować dźwięki uderzeniowe.

noise

Dowiedz się więcej o firmie Gerflor

Od ponad 80 lat Grupa GERFLOR projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne, dekoracyjne i ekologiczne produkty: elastyczne podłogi, linoleum, okładziny ścienne i produkty ułatwiające dostępność w obiektach, podłogi antypoślizgowe i antystatyczne.  Kompleksowa oferta w zakresie od instalacji po wykończenie dla profesjonalistów i osób prywatnych.

Gama produktów spełnia specyficzne wymagania każdego zastosowania rynkowego: w obiektach komercyjnych, edukacyjnych, szpitalnych, sportowych (sale gimnastyczne i place zabaw na świeżym powietrzu), a nawet budynkach mieszkalnych. Rozwiązania Gerflor są źródłem inspiracji,  zapewniając dobre samopoczucie, bezpieczeństwo, wydajność i zwrot z inwestycji.

Zobacz produkty, które są obecnie dostępne również bezpośrednio w magazynie w Polsce