Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
gerflor-img-environnement_2.jpg

We Care We Act : projektujemy dla zrównoważonej przyszłości

Naszym stałym celem jest zmniejszenie śladu środowiskowego naszych produktów na każdym etapie ich cyklu życia.
Nasi inżynierowie stosują zorganizowane podejście do ekoprojektowania i dążą do maksymalnej cyrkularności.

Produkt

Ślad węglowy

Wszystkie produkty Gerflor przechodzą szczegółową ocenę cyklu życia. Zweryfikowane przez strony trzecie EPD są dostępne dla wszystkich produktów Creation.
Nasza francuska fabryka LVT jest zasilana w 100% odnawialną energią elektryczną i została zaprojektowana w celu zmniejszenia zużycia energii dzięki opatentowanemu procesowi grawitacyjnemu.
Produkty Gerflor Creation są produkowane w fabrykach posiadających certyfikaty ISO14001 (środowisko) i ISO 50001 (energia).

gerflor-sites-production-europe.jpg

Gospodarka obiegu zamkniętego

Winyl w 100% nadaje się do recyklingu. W wielu krajach Gerflor oferuje bezpłatny program recyklingu odpadów instalacyjnych i produktów wycofanych z eksploatacji.
Odzyskane produkty są dokładnie sprawdzane przed przekształceniem ich w nowe surowce i ponownym wykorzystaniem w nowych podłogach.

W miarę możliwości zalecamy rozwiązania bezklejowe: ułatwiają one recykling i są bardziej wydajne.

Produkty Creation zawierają wysoką zawartość surowców wtórnych. Winyl pochodzący z recyklingu ma do 17 razy mniejszy ślad węglowy niż materiały pierwotne.
Wszystkie nasze materiały z recyklingu są ściśle kontrolowane i zgodne z REACH.

gerflor-recyclage-creation_1.jpg

Zdrowie i bezpieczeństwo

Ponieważ po naszych podłogach codziennie chodzą miliony ludzi w domach, szkołach, biurach czy budynkach użyteczności publicznej, bardzo poważnie traktujemy naszą odpowiedzialność w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa.
Dla każdego produktu wyznaczamy najwyższe standardy w zakresie składników, jakości i higieny.
Creation jest w 100% zgodny z REACH, nie zawiera ftalanów* i formaldehydu. Oferuje najlepszą w swojej klasie jakość powietrza w pomieszczeniach, z TVOC poniżej 10 mikrogramów/m3, 100 razy niższą niż wymagania prawne. 

Nasza obróbka powierzchni gwarantuje optymalną higienę rok po roku. 

*z wyłączeniem zawartości pochodzącej z recyklingu.
Gerflor saint-paul-trois-chateaux
2025.jpg

Dowiedz się więcej o nowej kolekcji Creation 2022

Gerflor jest zaangażowany w ochronę środowiska
we care / we act

Zespół Gerflor zawsze stawiał w centrum zainteresowania klientów i środowisko.
Nasze pokrycia podłogowe, rozwiązania ścienne i elementy wykończeniowe są zaprojektowane tak, aby służyły jak najdłużej, ułatwiały życie użytkownikom i chroniły ich zdrowie. Są one również przyjazne dla środowiska, zarówno w sposobie ich projektowania, jak i w opcjach dostępnych po zakończeniu ich użytkowania.

Odkryj nasze zobowiązania
gerflor-img-environnement.jpg
Gerflor zawsze z Tobą
Serwis

Masz pytanie? Potrzebujesz porady dla swoich projektów? Skontaktuj się z zespołem Gerflor, aby uzyskać wsparcie bliskie Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami
Gerflor by your side

Dowiedz się więcej o firmie Gerflor

Od ponad 80 lat Grupa GERFLOR projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne, dekoracyjne i ekologiczne produkty: elastyczne podłogi, linoleum, okładziny ścienne i produkty ułatwiające dostępność w obiektach, podłogi antypoślizgowe i antystatyczne.  Kompleksowa oferta w zakresie od instalacji po wykończenie dla profesjonalistów i osób prywatnych.

Gama produktów spełnia specyficzne wymagania każdego zastosowania rynkowego: w obiektach komercyjnych, edukacyjnych, szpitalnych, sportowych (sale gimnastyczne i place zabaw na świeżym powietrzu), a nawet budynkach mieszkalnych. Rozwiązania Gerflor są źródłem inspiracji,  zapewniając dobre samopoczucie, bezpieczeństwo, wydajność i zwrot z inwestycji.

Zobacz produkty, które są obecnie dostępne również bezpośrednio w magazynie w Polsce