Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
flooring-retail

Wybór podłogi do sklepu

Wybór wykładziny podłogowej do sklepu nie powinien być lekceważony. Ma ona znaczenie ze strategicznego punktu widzenia i musi być praktyczna dla personelu sklepu. W tym artykule Gerflor przedstawia spostrzeżenia, dzięki którym dokonasz najlepszego wyboru.

Ekspercki

Znaczenie wykładzin podłogowych w sektorze sprzedaży detalicznej

Na pierwszy rzut oka wybór wykładziny podłogowej do sklepu może wydawać się błahą decyzją, ale w rzeczywistości jest bardzo ważny i nie należy go lekceważyć!

woman-in-a-store

Wykładziny podłogowe do wszystkich rodzajów zastosowań

Każda firma ma specjalne wymagania i musi być w stanie dopasować wykładzinę podłogową, która jest odpowiednia dla jej specyficznych, technicznych i estetycznych potrzeb. Na przykład sklep odzieżowy ma inne oczekiwania niż sklep spożywczy czy bank. Co więcej, niektóre sklepy charakteryzują się dużym natężeniem ruchu i wymagają bardziej wytrzymałej wykładziny podłogowej niż inne.

Gerflor obejmuje wszystkie możliwe sytuacje, oferując szeroki wybór wykładzin podłogowych z PVC, odpowiednich na przykład do dużego sklepu spożywczego, lokalnej agencji nieruchomości lub małego butiku z akcesoriami modowymi. 

Istnieje idealna wykładzina podłogowa pasująca do tożsamości Twojego sklepu!

Wzmocnienie tożsamości marki

Projekt wykładziny podłogowej ma strategiczne znaczenie dla sprzedawców detalicznych! W sklepach niespożywczych, takich jak sklepy odzieżowe, pomaga wzmocnić tożsamość wizualną marki i bezpośrednio przyczynia się do stworzenia wyjątkowego doświadczenia klienta!

W praktyce PVC ma tę zaletę, że posiada bardzo szeroką paletę kolorów i wzorów, dzięki czemu można wzmocnić tożsamość marki dzięki podłodze. Niektóre referencje oferują również wierne imitacje innych materiałów, takich jak drewno lub płytki, bez wszystkich kwestii technicznych związanych z prawdziwymi materiałami.

Starannie zaprojektowane i dostosowane doświadczenie klienta

Placówki ogólnodostępne, takie jak banki czy inne punkty usługowe, muszą być spójne pod względem doboru wykładzin podłogowych i ściennych, a także innych elementów wystroju wizerunku firmy. Ciepłe i eleganckie otoczenie inspirowane wyborem elementów wystroju sprawia, że klienci czują się jak w domu.

Pod tym względem wykładziny podłogowe z PVC są doskonałym wyborem zapewniającym idealną koordynację. Personalizacja i modułowość są łatwe do osiągnięcia, a efektem końcowym jest w 100% unikalny i ciepły wygląd!

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą LVT, aby uzyskać szczególnie wyrafinowany efekt. Luksusowe płytki winylowe są idealne do tworzenia odrębnych stref w Twoim punkcie sprzedaży

flooring-retail

Rozwiązania Gerflor dla sklepów

Wykładziny podłogowe PVC firmy Gerflor nadają się szczególnie do sklepów dzięki wielu zaletom.

Trwałość i łatwa konserwacja

Wykładziny podłogowe PVC są znane ze swojej wyjątkowej odporności, co jest kluczowym czynnikiem dla właścicieli sklepów. Podłogi sklepowe są codziennie narażone na intensywny ruch pieszych, więc jeśli wykładzina podłogowa nie jest odpowiednio trwała, ulegnie zużyciu i przedwczesnemu uszkodzeniu!

Nasz asortyment płytek GTI jest idealny dla dużych sklepów spożywczych, ponieważ został zaprojektowany tak, aby wytrzymać duże natężenie ruchu, zapewniając jednocześnie właściwości antypoślizgowe i redukcję hałasu. Przed zainwestowaniem w wykładzinę podłogową do sklepu należy również zastanowić się nad sposobem jej konserwacji. W praktyce podłoga narażona na duży ruch pieszych musi być regularnie czyszczona, aby zawsze wyglądała idealnie, ale nie była zbyt dużym obciążeniem technicznym. Wykładzina podłogowa PVC jest tutaj idealnym wyborem, ponieważ jej czyszczenie jest bardzo proste: wystarczy umyć ją wodą z mydłem.

Szeroka gama wzorów

Oprócz łatwości w utrzymaniu, wykładziny podłogowe z PVC są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, co pozwala na bardziej nowoczesny i spersonalizowany aspekt w porównaniu z innymi materiałami. Nasze techniki druku cyfrowego oferują całkowicie spersonalizowane produkty, aby spełnić wszystkie Twoje wymagania i podkreślić tożsamość Twojej marki!

Ponadto ten rodzaj wykładziny podłogowej otwiera wiele możliwości dla Twojego sklepu, ponieważ może tworzyć zróżnicowane obszary lub subtelnie prowadzić klientów po sklepie. Wiele referencji PVC stanowi doskonałą alternatywę dla innych wykładzin podłogowych, takich jak drewno lub płytki. Materiały te mogą być dość drogie i wiążą się z szeregiem warunków związanych z konserwacją i instalacją.

Uproszczona instalacja

Łatwa instalacja jest kluczowa przy wyborze wykładziny podłogowej do sklepu, ponieważ może mieć znaczące konsekwencje finansowe.

Wybór trudniejszej w montażu wykładziny podłogowej, takiej jak płytki, może wymagać zamknięcia sklepu dla klientów na dłuższy okres czasu, podczas którego niestety nie będziesz w stanie generować żadnych przychodów.

Dlatego mądrze jest wybrać wykładzinę podłogową, która jest łatwa do zainstalowania w sklepie i po raz kolejny PVC jest najlepszą alternatywą. Nasze wykładziny podłogowe są wyjątkowo wygodne w montażu; 200 metrów kwadratowych można zainstalować w zaledwie osiem godzin dzięki systemowi interlocking ( puzzle lub zamek). Wybór wykładziny PCV pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze, minimalizując czas potrzebny na wykonanie pracy i zamknięcie sklepu. Może być również bardzo przydatny w przypadku renowacji podłóg, ponieważ w większości przypadków wykładzina PCV może być instalowana bezpośrednio na starej podłodze

Gerflor jest zaangażowany w ochronę środowiska
we care / we act

Zespół Gerflor zawsze stawiał w centrum zainteresowania klientów i środowisko.
Nasze pokrycia podłogowe, rozwiązania ścienne i elementy wykończeniowe są zaprojektowane tak, aby służyły jak najdłużej, ułatwiały życie użytkownikom i chroniły ich zdrowie. Są one również przyjazne dla środowiska, zarówno w sposobie ich projektowania, jak i w opcjach dostępnych po zakończeniu ich użytkowania.

Odkryj nasze zobowiązania
gerflor-img-environnement.jpg

Dowiedz się więcej o firmie Gerflor

Od ponad 80 lat Grupa GERFLOR projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne, dekoracyjne i ekologiczne produkty: elastyczne podłogi, linoleum, okładziny ścienne i produkty ułatwiające dostępność w obiektach, podłogi antypoślizgowe i antystatyczne.  Kompleksowa oferta w zakresie od instalacji po wykończenie dla profesjonalistów i osób prywatnych.

Gama produktów spełnia specyficzne wymagania każdego zastosowania rynkowego: w obiektach komercyjnych, edukacyjnych, szpitalnych, sportowych (sale gimnastyczne i place zabaw na świeżym powietrzu), a nawet budynkach mieszkalnych. Rozwiązania Gerflor są źródłem inspiracji,  zapewniając dobre samopoczucie, bezpieczeństwo, wydajność i zwrot z inwestycji.

Zobacz produkty, które są obecnie dostępne również bezpośrednio w magazynie w Polsce