Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Przedszkole Wawa

Konserwacja i trwałość podłóg w obiektach edukacyjnych

Wybór odpowiedniej podłogi do szkoły ma kluczowe znaczenie. Powinna być łatwa w utrzymaniu, wygodna i estetyczna, aby stworzyć przyjazne środowisko sprzyjające nauce dzieci.

Ekspercki

Gerflor, zaangażowany w edukację od najmłodszych lat

Firma Gerflor od ponad 70 lat opracowuje przyjazne dla środowiska i praktyczne rozwiązania podłogowe dla obiektów edukacyjnych dla dzieci w każdym wieku. Od przedszkoli po szkoły średnie, w tym szkoły zabaw, sale zabaw i biblioteki, asortyment Gerflor jest zawsze w czołówce najnowszych innowacji technologicznych z ponad 4000 referencji podłóg z PVC lub linoleum.

Przedszkole Leśna Przygoda, Zblewo, Polska

Przedszkole "Leśna Przygoda" zaprojektowane przez Hanu Architekci jest doskonałym przykładem na to, jak wprowadzać w życie młodych ludzi wysokie standardy estetyczne już od najmłodszych lat.

Gerflor Polska dostarczył ponad 1500 m2 wykładzin, zapewniając bezpieczne, estetyczne i jakościowe podłogi. 

Więcej
Hol wejściowy przedszkole Leśna Przygoda

Rozwiązania Gerflor dla placówek oświatowych

Rozwiązania podłogowe Gerflor doskonale nadają się do szkół, oferując szereg istotnych korzyści dla sektora edukacji.

Sale lekcyjne mogą być bardzo hałaśliwymi miejscami, a podłogi z PVC lub linoleum zapewniają komfort akustyczny, działając jako doskonałe izolatory dźwięku.

Nasze wykładziny podłogowe są szczególnie przyjazne dla środowiska i gwarantują czyste powietrze w pomieszczeniach, ponieważ ich poziomy LZO (lotnych związków organicznych) są najniższe na rynku. Najnowocześniejsza powłoka powierzchni dodana podczas procesu produkcyjnego sprawia, że podłoga jest higieniczna i łatwa do czyszczenia przez cały czas.

Gerflor oferuje szeroką gamę kolorów i wzorów, dzięki czemu można stworzyć środowisko, które jest korzystne dla nauki dzieci dzięki szerokiej gamie zabawnych i stymulujących wzorów

Trwałość i łatwość konserwacji

Niezależnie od grupy wiekowej, w placówkach edukacyjnych każdego dnia panuje duże natężenie ruchu, a podłogi muszą być niezwykle trwałe i odporne na zużycie. Wymagają również regularnego czyszczenia, dlatego ważne jest, aby wybrać podłogę, która jest łatwa w utrzymaniu.

Mając to na uwadze, instytucje edukacyjne często wybierają podłogi z PCV lub linoleum, ponieważ są one wytrzymałe i niezwykle łatwe w czyszczeniu, a także przyjazne dla środowiska. Zapomnij o chemicznych środkach czyszczących; wystarczy woda z mydłem!

Podłogi PCV są bezkonkurencyjne pod względem higieny, mimo że są tak łatwe w czyszczeniu. Jak wspomniano wcześniej, podczas procesu produkcji poddawane są najnowocześniejszej obróbce, która zwiększa ich właściwości antybakteryjne, odporne na plamy i pleśń

Przykład produktów przyjaznych dla środowiska

Zobowiązując się do wpajania istotnych wartości przyszłym pokoleniom, Gerflor aktywnie angażuje się w inicjatywy środowiskowe i oferuje rozwiązania podłogowe o niskim wpływie na środowisko.

W istocie oznacza to, że zobowiązujemy się do zmniejszenia emisji CO2 o 20% na metr kwadratowy wyprodukowanego materiału do 2025 roku, przy początkowej redukcji o 16% w latach 2016-2019. Aby osiągnąć znaczne oszczędności CO2 przy jednoczesnym promowaniu recyklingu i poprawie jakości powietrza w pomieszczeniach, Gerflor koncentruje się na produktach luźno układanych, które nie wymagają kleju do ich instalacji. Produkty te stanowią obecnie 25% sprzedaży Gerflor i oczekuje się, że osiągną 35% do 2025 roku. Zobowiązaliśmy się również do zwiększenia wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu w produkcji naszych podłóg. Obecna zawartość 25% materiałów pochodzących z recyklingu osiągnie 30% do 2025 roku.

Wreszcie, Gerflor planuje znacznie zwiększyć całkowitą ilość produktów pochodzących z recyklingu do 2025 r., dzięki dwóm kanałom zbiórki produktów wycofanych z eksploatacji. Podczas gdy w 2020 r. poddano recyklingowi 50 000 ton, od 2025 r. będzie to ponad 60 000 ton rocznie.

Odpowiedni dla wszystkich użytkowników

Aby zapewnić zdrowe i komfortowe środowisko nauki, Gerflor oferuje rozwiązania, które chronią jakość powietrza w salach lekcyjnych. Nasze wykładziny PCV i linoleum posiadają liczne certyfikaty i otrzymały najwyższą ocenę (A+) za poziom emisji lotnych związków organicznych (LZO), znacznie przewyższający normy jakości powietrza w pomieszczeniach.

Na przykład, nasze produkty emitują około 40 razy mniej LZO niż rygorystyczne wskaźniki określone przez obecne normy. Oprócz właściwości ekologicznych, nasze wykładziny podłogowe z PVC i linoleum są bezpieczne, zwłaszcza dla młodszych dzieci. 

Podłogi jako narzędzie edukacyjne

Środowisko uczenia się ma bezpośredni wpływ na zdolności przyswajania wiedzy przez uczniów, a wykładziny podłogowe z PVC lub linoleum mogą stać się cennym narzędziem dydaktycznym dla małych dzieci.

Dzięki szerokiej palecie spersonalizowanych wzorów, stymulują one wyobraźnię dzieci i bezpośrednio przyczyniają się do rozwoju ich kreatywności. Możesz wybrać własną, unikalną podłogę dla swojej szkoły spośród ponad 4000 wzorów. Na przykład, możesz zdecydować się na piękne gwiaździste niebo w strefie drzemki w przedszkolu lub żywą podłogę, aby rozjaśnić pokój pielęgniarki.

Niezależnie od rodzaju placówki, Gerflor pomaga wprowadzić dzieci w radosny i kolorowy świat, w którym każdego dnia będą czerpać radość z nauki!

Fot. Przedszkole w Polsce, realizacja Mirosław Kubanek

przedszkole_mipolam_planet
Gerflor jest zaangażowany w ochronę środowiska
we care / we act

Zespół Gerflor zawsze stawiał w centrum zainteresowania klientów i środowisko.
Nasze pokrycia podłogowe, rozwiązania ścienne i elementy wykończeniowe są zaprojektowane tak, aby służyły jak najdłużej, ułatwiały życie użytkownikom i chroniły ich zdrowie. Są one również przyjazne dla środowiska, zarówno w sposobie ich projektowania, jak i w opcjach dostępnych po zakończeniu ich użytkowania.

Odkryj nasze zobowiązania
gerflor-img-environnement.jpg

Dowiedz się więcej o firmie Gerflor

Od ponad 80 lat Grupa GERFLOR projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne, dekoracyjne i ekologiczne produkty: elastyczne podłogi, linoleum, okładziny ścienne i produkty ułatwiające dostępność w obiektach, podłogi antypoślizgowe i antystatyczne.  Kompleksowa oferta w zakresie od instalacji po wykończenie dla profesjonalistów i osób prywatnych.

Gama produktów spełnia specyficzne wymagania każdego zastosowania rynkowego: w obiektach komercyjnych, edukacyjnych, szpitalnych, sportowych (sale gimnastyczne i place zabaw na świeżym powietrzu), a nawet budynkach mieszkalnych. Rozwiązania Gerflor są źródłem inspiracji,  zapewniając dobre samopoczucie, bezpieczeństwo, wydajność i zwrot z inwestycji.

Zobacz produkty, które są obecnie dostępne również bezpośrednio w magazynie w Polsce