Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Main image

Demencja jest podróżą, a nie celem.

Witamy na stronie Gerflor poświęconej demencji. W trakcie jej przeglądania poznasz znaczenie zespołu chorób otępiennych, odkryjesz potencjalne rozwiązania i zapoznasz się z naszą ofertą produktów przyjaznych dla osób żyjących z demencją.

Ekspercki

Demencja: Choroba czy zespół?

Jest to zespół, zwykle o charakterze przewlekłym lub postępującym, spowodowany różnymi chorobami mózgu, które wpływają na pamięć, myślenie, zachowanie i zdolność do wykonywania codziennych czynności.

Demencja jest przytłaczająca nie tylko dla osób, które na nią cierpią, ale także dla ich opiekunów i rodzin. Termin „parasolowy” używany do opisania szeregu objawów związanych z zaburzeniami funkcji poznawczych.

*Wykres przedstawia najczęstsze choroby osób cierpiących na demencję.

different diseases - sources
Dlaczego demencja jest tak ważna!

Demencja jest główną przyczyną niepełnosprawności i zależności wśród osób starszych na całym świecie. Chociaż świadomość pozostaje nienaruszona, funkcje poznawcze pogarszają się w stopniu wykraczającym poza typowe efekty starzenia. Wczesne objawy obejmują zaniki pamięci, dezorientację i trudności w rozwiązywaniu problemów, którym często towarzyszą zmiany nastroju i zachowania.

Źródło: Globalny plan działania w zakresie reakcji społeczeństwa na demencję, Raport WHO

key figures dementia

Dowiedz się więcej o firmie Gerflor

Od ponad 80 lat Grupa GERFLOR projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne, dekoracyjne i ekologiczne produkty: elastyczne podłogi, linoleum, okładziny ścienne i produkty ułatwiające dostępność w obiektach, podłogi antypoślizgowe i antystatyczne.  Kompleksowa oferta w zakresie od instalacji po wykończenie dla profesjonalistów i osób prywatnych.

Gama produktów spełnia specyficzne wymagania każdego zastosowania rynkowego: w obiektach komercyjnych, edukacyjnych, szpitalnych, sportowych (sale gimnastyczne i place zabaw na świeżym powietrzu), a nawet budynkach mieszkalnych. Rozwiązania Gerflor są źródłem inspiracji,  zapewniając dobre samopoczucie, bezpieczeństwo, wydajność i zwrot z inwestycji.

Zobacz produkty, które są obecnie dostępne również bezpośrednio w magazynie w Polsce