Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
gerflor-header-conception.jpg

Projektowanie ekologiczne

Od etapu projektu produktu, pracujemy nad zmniejszeniem jego wpływu na środowisko.
Jakie środki wykorzystujemy, aby oferować bardziej etyczne produkty? Wybór surowców w pełni zgodnych z rozporządzeniem REACH, zawierających mniej węgla i bardzo trwałych.

Zrównoważony rozwój

Receptury zgodne z rozporządzeniem REACH

Aby zapewnić naszym klientom całkowite bezpieczeństwo, wszystkie nasze składy produktów są w 100% zgodne z europejskim rozporządzeniem REACH.
W naszych składach zakazane jest stosowanie wszystkich produktów, które mogą mieć choćby minimalny wpływ na zdrowie człowieka. W związku z tym nasze pokrycia podłogowe nie zawierają:

 • metali ciężkich
 • formaldehydu
 • tuszy rozpuszczalnikowych
 • PCP (pentachlorofenolu)
 • substancji CMR (rakotwórczych, mutagennych, reprotoksycznych)
 • żadnych innych substancji zabronionych przez rozporządzenie REACH
Dowiedz się więcej o rozporządzeniu REACH
REACH

Coraz więcej materiałów biologicznych

Firmowy zespół ds. Badań i Rozwoju nieustannie bada nowe trendy biologiczne, aby zmniejszyć oddziaływanie naszych produktów na środowisko.
W związku z tym oferujemy trzy oparte na materiałach biologicznych gamy Gerflor:

 • produkty Saga 55 i Saga 70 wprowadzone na rynek w roku 2002, z korkowym podkładem zapewniającym wyjątkowe właściwości akustyczne
 • homogeniczne wykładziny podłogowe Mipolam Symbioz, od roku 2011, wykonane z plastyfikatorów pochodzących z odpadów zbożowych, w 100% oparte na materiałach biologicznych i odnawialne
 • linoleum marki DLW brand, która stała się częścią grupy Gerflor w roku 2018 roku, składa się w 98% z materiałów pochodzenia biologicznego lub mineralnych

Opracowywane są inne innowacje oparte na materiałach biologicznych.

gerflor-conception-biosourcees.jpg

Trwałe podłogi

Najlepszym rozwiązaniem chroniącym zasoby i planetę jest oferowanie produktów wytrzymujących wiele lat. Dlatego firma Gerflor jest zaangażowana w osiąganie trwałości swoich pokryć podłogowych.
Dzięki średniej żywotności wynoszącej 25 lat nasze pokrycia podłogowe od dziesięcioleci spełniają stawiane przed nimi wymagania techniczne i dotyczące stylu.

gerflor-production-25-recycle.jpg

Włączenie do naszych produktów materiałów pochodzących z recyklingu

Do naszych produktów włączamy również surowce pochodzące z recyklingu.
W związku z tym nasze produkty winylowe zawierają do 25% materiałów pochodzących z recyklingu, a niektóre z naszych najbardziej zaawansowanych technicznych produktów składają się w ponad 50% z materiałów pochodzących z recyklingu.
Co obiecujemy? Zagwarantowanie identycznej jakości i parametrów technicznych naszych pokryć podłogowych zaprojektowanych z zastosowaniem składników pochodzących z recyklingu

carbon gerflor sustainability

Kolejne etapy cyklu życia naszych produktów

Rygorystyczne certyfikaty i oznaczenia produktów

Nasza polityka w zakresie zrównoważonego rozwoju umożliwiła nam już uzyskanie rygorystycznych certyfikatów i oznaczeń produktów. Te normy uznają nasze wysiłki w zakresie:

 • trwałości pokryć podłogowych: UPEC A+
 • zrównoważonego rozwoju: Cradle to Cradle
 • ograniczenia emisji zanieczyszczeń: Blue Angel, M1, A+, floor score

Nasze produkty przyczyniają się również do uzyskania norm środowiskowych dla budynków: LEED, HQE

Dowiedz się więcej
two-columns-media-normes.jpg
Gerflor zawsze z Tobą
Serwis

Masz pytanie? Potrzebujesz porady dla swoich projektów? Skontaktuj się z zespołem Gerflor, aby uzyskać wsparcie bliskie Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami
Gerflor by your side

Dowiedz się więcej o firmie Gerflor

Od ponad 80 lat Grupa GERFLOR projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne, dekoracyjne i ekologiczne produkty: elastyczne podłogi, linoleum, okładziny ścienne i produkty ułatwiające dostępność w obiektach, podłogi antypoślizgowe i antystatyczne.  Kompleksowa oferta w zakresie od instalacji po wykończenie dla profesjonalistów i osób prywatnych.

Gama produktów spełnia specyficzne wymagania każdego zastosowania rynkowego: w obiektach komercyjnych, edukacyjnych, szpitalnych, sportowych (sale gimnastyczne i place zabaw na świeżym powietrzu), a nawet budynkach mieszkalnych. Rozwiązania Gerflor są źródłem inspiracji,  zapewniając dobre samopoczucie, bezpieczeństwo, wydajność i zwrot z inwestycji.

Zobacz produkty, które są obecnie dostępne również bezpośrednio w magazynie w Polsce