Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
gerflor sustainability use

Użytkowanie: nasze produkty w celu zmniejszenia naszego wpływu na środowisko

Ponieważ zależy nam na zmniejszeniu śladu węglowego związanego z użytkowaniem naszych produktów, działamy na dwóch poziomach, w celu jego ograniczenia.
Po pierwsze udostępniamy naszym profesjonalnym partnerom środki umożliwiające podjęcie działań: ograniczenie stosowania kleju przy produktach układanych luzem oraz redukcja ilości odpadów dzięki usłudze wstępnego cięcia.
Ponadto oferujemy użytkownikom produkty wymagające mniejszego zakresu konserwacji i zdolne opóźnić włączanie sztucznego oświetlenia.

Zrównoważony rozwój

Ograniczenie stosowania kleju dzięki produktom układanym luzem

Jako główną innowację na naszym rynku opracowujemy produkty układane luzem, które nie wymagają stosowania kleju. Oferujemy kilka gam układanych luzem: płytki na zamek, płytki loose lay, rolki z podkładem tekstylnym lub płytki techniczne typu puzzle. Oprócz aspektu ekologicznego montaż bez użycia kleju ma trzy zalety:

  • ograniczenie emisji LZO związanych z klejami
  • łatwy i szybki montaż
  • łatwość użytkowania i recyklingu

Czy Twoja przestrzeń wymaga montażu za użyciem kleju? Zalecamy stosowanie bezrozpuszczalnikowych klejów akrylowych o niskiej emisji LZO mających certyfikaty EMICODE EC1 i EC1 PLUS.

gerflor-environnement-usage-pose-non-collee.jpg

Produkty wzorcowe pod względem jakości powietrza w pomieszczeniach

Wszystkie produkty Gerflor mają certyfikat A+. Jest to najlepszy poziom emisji VOC (lotnych związków organicznych) dla produktów budowlanych. Mają również certyfikat Floorscore.
100% materiałów podłogowych firmy Gerflor m parametry co najmniej 10-krotnie lepsze niż określone przez wymagania prawne.
Kilka gam (Creation, Taralay Premium, Taralay Impression, Mipolam, linoleum DLW) emituje poniżej 10 μg/m3 po 28 dniach, czyli 100 razy mniej niż wymagania określone przez przepisy.

gerflor-picto-a+

Zmniejszenie ilości odpadów dzięki usłudze wstępnego cięcia

Aby zmniejszyć ilość odpadów montażowych, oferujemy klientom usługę wstępnego cięcia przed wysyłką lub usługę produkcji na wymiar.. Dzięki temu programowi możemy pomóc naszym partnerom ograniczyć marnotrawstwo produktów.
Ta usługa jest oferowana w szczególności dla naszej gamy dla obiektów sportowych Taraflex. Nasze produkty na rolkach, dystrybuowane przez supermarkety budowlane i specjalistów w zakresie dekoracji, mogą być również cięte w naszych zakładach do wymiarów wymaganych przez klienta końcowego.

gerflor-environnement-usage-decoupe.jpg

Ograniczenie użycia produktów konserwacyjnych

Istotne zużycie wody, energii i środków czyszczących: w ciągu całego cyklu życia pokrycia podłogowego konserwacja często odpowiada za 25% oddziaływania produktu na środowisko!

Dlatego pracowaliśmy nad rozwiązaniami o niskich wymaganiach w zakresie konserwacji. Na przykład wprowadzenie do naszych gam EvercareTM i Protecsol®2 rewolucyjnego lakieru powierzchniowego zmniejszyło wpływ na środowisko związany z konserwacją o połowę w ciągu ostatnich dziesięciu lat.

Te lakiery mają trzy zalety:

  • zapewnienie oszczędności w zakresie konserwacji i zużycia wody oraz detergentów
  • unikanie kosztownej metalizacji w okresie eksploatacji produktu
  • odporność na plamy
gerflor-entretient-usage.jpg

Opóźnienie włączania sztucznego oświetlenia dzięki koloryzacji podłogi

W celu poprawy komfortu wizualnego użytkowników i ograniczenia zużycia energii związanego z oświetleniem, pracowaliśmy nad odbijaniem światła od naszych podłóg i naszych kolorów.
W porównaniu z kolorem ciemnym, jasny może zapewnić 60% zmniejszenie zużycia energii związanego z oświetleniem.
Dzięki wartościom współczynnika odbicia światła (LRV) w zakresie od 6% do 86% firma Gerflor oferuje szeroką gamę kolorów, umożliwiając architektom wybór materiału podłogowego najlepiej dopasowanej do warunków oświetleniowych poszczególnych projektów.

gerflor-usage-confort-visuel-originale.jpg

Kolejne etapy cyklu życia naszych produktów

Rygorystyczne certyfikaty i oznaczenia produktów

Nasza polityka w zakresie zrównoważonego rozwoju umożliwiła nam już uzyskanie rygorystycznych certyfikatów i oznaczeń produktów. Te normy uznają nasze wysiłki w zakresie:

  • trwałości pokryć podłogowych: UPEC A+
  • zrównoważonego rozwoju: Cradle to Cradle
  • ograniczenia emisji zanieczyszczeń: Blue Angel, M1, A+, floor score

Nasze produkty przyczyniają się również do uzyskania norm środowiskowych dla budynków: LEED, HQE

Dowiedz się więcej
two-columns-media-normes.jpg
Gerflor zawsze z Tobą
Serwis

Masz pytanie? Potrzebujesz porady dla swoich projektów? Skontaktuj się z zespołem Gerflor, aby uzyskać wsparcie bliskie Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami
Gerflor by your side

Dowiedz się więcej o firmie Gerflor

Od ponad 80 lat Grupa GERFLOR projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne, dekoracyjne i ekologiczne produkty: elastyczne podłogi, linoleum, okładziny ścienne i produkty ułatwiające dostępność w obiektach, podłogi antypoślizgowe i antystatyczne.  Kompleksowa oferta w zakresie od instalacji po wykończenie dla profesjonalistów i osób prywatnych.

Gama produktów spełnia specyficzne wymagania każdego zastosowania rynkowego: w obiektach komercyjnych, edukacyjnych, szpitalnych, sportowych (sale gimnastyczne i place zabaw na świeżym powietrzu), a nawet budynkach mieszkalnych. Rozwiązania Gerflor są źródłem inspiracji,  zapewniając dobre samopoczucie, bezpieczeństwo, wydajność i zwrot z inwestycji.

Zobacz produkty, które są obecnie dostępne również bezpośrednio w magazynie w Polsce