Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Gerflor saint-paul-trois-chateaux

Produkcja: ograniczenie naszego śladu węglowego

Nasza produkcja stanowiąca kluczowy etap cyklu życia produktu z punktu widzenia ochrony środowiska, ewoluowała na przestrzeni lat w celu ograniczenia śladu węglowego naszych zakładów.
Jaka jest nasza strategia? Rozwijanie lokalnej produkcji w celu ograniczenia transportu, redukcji zużycia energii w naszych zakładach i uzyskania certyfikatu w celu poprawy ich ciągłego funkcjonowania.

Zrównoważony rozwój

Sprzyjanie lokalnej produkcji

Ceniąca etykietę „Made In France” firma Gerflor jest silnie zakorzeniona we Francji. Dzięki działaniu w jak największym stopniu na skalę lokalną zmniejszamy nasz wpływ na emisję dwutlenku węgla związany z transportem, który jest działalnością bardzo energochłonną. Z tego powodu Francja może poszczycić się:

 • 6 zakładami z 19 na całym świecie
 • 1900 pracownikami z łącznie 4000
 • 2 platformami logistycznymi
 • 2 centrami badawczo-rozwojowymi
 • 1 zintegrowanym studiem projektowym
gerflor-slider-production.jpg

Zmniejszenie zużycia energii w naszych zakładach

W ostatnich latach znacznie zmniejszyliśmy zużycie energii w naszych zakładach produkcyjnych, korzystając z kilku różnych metod oddziaływania:

 • Bardziej energooszczędne przemysłowe instalacje grzewcze i chłodnicze we wszystkich naszych zakładach we Francji  (Tarare, Saint-Paul-Trois-Châteaux, Grillon). Zastosowanie zamkniętych systemów chłodzenia znacząco przyczyniło się w konsekwencji do spadku zużycia wody w tych zakładach: z 1,5 mln m3 rocznie do 0,25 mln od 2000 roku!
 • Linie produkcyjne zużywające mniej energii, , wykorzystujące najlepsze techniki optymalizacji efektywności energetycznej. Na przykład nowa linia rolek o rozmiarze 2 metrów w naszym zakładzie w Saint-Paul-Trois-Châteaux umożliwiła ograniczenie zużycia o 30%
 • Przejście na w 100% ekologiczną certyfikowaną energie elektryczną we wszystkich naszych zakładach zasilanych przez elektrownie wodne. 
 • Coraz więcej pojazdów elektrycznych zamiast ciężarówek z silnikami wysokoprężnymi. Na przykład w 2019 roku w naszym zakładzie w Saint-Paul-Trois-Châteaux wszystkie naczepy z silnikiem wysokoprężnym używane do przeładunku zostały zastąpione ciągnikami elektrycznymi, a w Tarare wszystkie pojazdy przeładunkowe mają od 2022 roku napęd elektryczny.
Gerflor - production

Coraz bardziej wzorowe zakłady

W bardziej ogólnym ujęciu, przyjęliśmy etyczną politykę ciągłego doskonalenia operacyjnego naszych zakładów. W związku z tym wszystkie nasze zakłady mają certyfikaty:

 • ISO 9001 w zakresie jakości
 • ISO 14001 w zakresie ochrony środowiska
 • ISO 50001 w zakresie energii

Nasze działania były szczególnie skoncentrowane na komfortowych warunkach pracy dla naszych pracowników w zakładach, co oznacza:

 • Optymalizację parametrów akustycznych wszystkich nowych projektów przemysłowych: Na przykład w nowa linii produkcyjnej w naszym zakładzie Tarare zastosowaliśmy najnowsze dostępne technologie w zakresie izolacji akustycznej
 • Wymiana systemów oczyszczania spalin w celu minimalizacji oddziaływania na środowisko
gerflor-slider-production.jpg

Kolejne etapy cyklu życia naszych produktów

Rygorystyczne certyfikaty i oznaczenia produktów

Nasza polityka w zakresie zrównoważonego rozwoju umożliwiła nam już uzyskanie rygorystycznych certyfikatów i oznaczeń produktów. Te normy uznają nasze wysiłki w zakresie:

 • trwałości pokryć podłogowych: UPEC A+
 • zrównoważonego rozwoju: Cradle to Cradle
 • ograniczenia emisji zanieczyszczeń: Blue Angel, M1, A+, floor score

Nasze produkty przyczyniają się również do uzyskania norm środowiskowych dla budynków: LEED, HQE

Dowiedz się więcej
two-columns-media-normes.jpg
Gerflor zawsze z Tobą
Serwis

Masz pytanie? Potrzebujesz porady dla swoich projektów? Skontaktuj się z zespołem Gerflor, aby uzyskać wsparcie bliskie Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami
Gerflor by your side

Dowiedz się więcej o firmie Gerflor

Od ponad 80 lat Grupa GERFLOR projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne, dekoracyjne i ekologiczne produkty: elastyczne podłogi, linoleum, okładziny ścienne i produkty ułatwiające dostępność w obiektach, podłogi antypoślizgowe i antystatyczne.  Kompleksowa oferta w zakresie od instalacji po wykończenie dla profesjonalistów i osób prywatnych.

Gama produktów spełnia specyficzne wymagania każdego zastosowania rynkowego: w obiektach komercyjnych, edukacyjnych, szpitalnych, sportowych (sale gimnastyczne i place zabaw na świeżym powietrzu), a nawet budynkach mieszkalnych. Rozwiązania Gerflor są źródłem inspiracji,  zapewniając dobre samopoczucie, bezpieczeństwo, wydajność i zwrot z inwestycji.

Zobacz produkty, które są obecnie dostępne również bezpośrednio w magazynie w Polsce